Obilježen Međunarodni dan pismenosti početkom eTwinning projekta "Uz čitanje riječi rastu 3"

Autor: Ana Marinić, 12. 9. 2022.

Učenici su 1. razreda obilježili Međunarodni dan pismenosti, a to je ujedno bila i uvodna aktivnost u međunarodni eTwinning projekt "Uz čitanje riječi rastu 3" u koji su uključeni učenici svih razreda naše matične škole.

Riječ je o projektu koji su osmislile učiteljice OŠ Ladimirevci Ljiljana Marinjak i Marija Bulut Lukačević, u suradnji s učiteljicom Snežanom Stević iz JU OŠ "Aleksa Šantić" Osmaci. Projektni su ciljevi: približiti djeci čitanje knjiga te time izgrađivati kulturu čitanja, razvijati čitalačku vještinu učenika i njihovo kritičko mišljenje, kroz naviku čitanja i promišljanja različitih vrsta književnih dijela utjecati na cjeloživotno obrazovanje učenika, poticati radost čitanja, uvoditi u čitanje, razvijati vještinu čitanja, učiti kako se odnositi prema knjizi, pobuditi interes učenika za samostalno posuđivanje i čitanje knjiga i time utjecati na izgrađivanje svestrane stvaralačke osobe razvijenih sposobnosti čitanja, izražavanja, doživljavanja i vrednovanja književnih djela, razvijati kulturu provođenja slobodnog vremena.

U našoj će školi projekt provoditi knjižničarka Ana Marinić u svim razredima matične škole.

Knjižničarka je učenicima 1. razreda pročitala slikovnicu „Zdenko slovojed“, porazgovarali su o pročitanom te su potom bojili slova za natpis koji je potom stavljen na pano knjižnice.

« Listopad 2022 »