Održana božićna priredba

Autor: Ana Marinić, 23. 12. 2016.

21. prosinca 2016. u našoj je školi održana već tradicionalna božićna priredba na kojoj su nam se svojim umijećima predstavili učenici naše škole.

U svetost posebne noći uveo nas je glas Marine Damljanović, učenice šestog razreda, te nam uz pomoć velikog pjevačkog zbora i učiteljice Barbare Glasnović pokazao kako možemo malom Isusu srce dati na dar. Sveta božićna noć donosi na zemlju ljubav i mir, a uspavano selo budi svjetlo polnoćke, no tko je zapravo nepoznati gost koji donosi darove, saznali su najmlađi učenici uz pomoć učiteljice Anje Polić. Mali je pjevački zbor podijelio svoju radost pjesmom Pahuljice padajte. Učenici drugog i četvrtog razreda Područnog odjela Radovanci i njihova učiteljica Ivana Škorvaga, pjesmom će nam otkriti radost Božića. Učiteljica je Ivana Glavaš svoje učenice četvrtog razreda naučila da se i plesom može izraziti veselje i sreća, a zvonjavom zvončića u ritmu rocka poveli su nas u nove snježne radosti. Učenici prvog i trećeg razreda Područnog odjela Radovanci s učiteljicom Ivankom Jakovljević pokazali su nam kako se uz igru slova može poslati najslađa božićna čestitka. Karla Jelavić, učenica petog razreda, svojim nam je glasom prenijela radosnu vijest i sve nas pozvala da pjesmom pozdravimo Novorođenog Spasitelja. Učenici su trećeg razreda riječima opisali zimsku čaroliju na Badnje veče, a učenici četvrtog razreda uputili su iskrenu molitvu Božjem djetetu da ih vodi kroz život, a na kraju su nas sve poveli novogodišnjim vlakom u nove i sretnije pustolovine. Istinsku poruku glazbenih nota i plesnih koraka mogu osjetiti samo čista srca, a taj zajednički cilj ostvarile su s učenicima viših razreda  učiteljice Barbara Glasnović i Ivana  Hofman.  Zvon zvončića i ritam pokreta probudio je u nama sva osjetila i iskrenu spoznaju da nam je Božić stigao. Ljepotu božićne noći, kao i hladnu betlehemsku štalicu s tek novorođenim djetetom, dočarali su nam učenici drugog razreda Područnog odjela Radovanci. Kako se darivanje voljenih osoba na Badnjak može pretvoriti u smiješnu situaciju, pokazala nam je dramska skupina učenika viših razreda s učiteljicom Josipom Galić. Tradicionalna božićna pjesma za usnulog Isusa danas je popularna uspavanka u Španjolskoj. Svojim nas je glasovima pjevački zbor poveo do štalice kako bismo i mi uspavali Božje dijete. Učiteljica Zrinka Šantak naučila je učenike petih razreda kako se još slavi Božić na engleskom jeziku. Veličke su mažoretkinje sa svojom trenericom Adrijanom Jurić poslale svima najiskreniju božićnu čestitku. Na kraju je nastupio pjevački zbor, a voditelji su pozvali prisutne da se kupnjom na božićnim štandovima učenika uključe u međunarodni humanitarni projekt „Škole za Afriku“.

« Travanj 2024 »