Održan kviz "Koliko poznaješ Hrvatski sabor?"

Autor: Ana Marinić, 6. 3. 2017.

Dana 3. ožujka 2017. godine održano je online kviz natjecanje učenika osnovnih škola pod nazivom "Koliko poznaješ Hrvatski sabor?"

Učenici su naše škole po prvi puta sudjelovali u online kviz natjecanju učenika osnovnih škola pod nazivom "Koliko poznaješ Hrvatski sabor?" koji je organizirala Služba za građane Hrvatskoga sabora u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje  Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Kviz pitanja proizašla  su iz nastavnog Plana i programa povijesti za  6., 7. i 8. razred uključujući odgojno-obrazovne ishode Programa međupredmetnih i interdisciplinarnih sadržaja Građanskog odgoja i obrazovanja za osnovne i srednje škole.

Dva su cilja ovog edukativnog programa: provjeriti koliko učenici osnovnih škola znaju o Hrvatskom  saboru i njegovoj  ulozi u povijesti hrvatskoga naroda ali, još važnije,  potaknuti najmlađe na učenje o Saboru kao suvremenom parlamentu 28. članice Europske unije.

Informatičku je podršku  online  kviz natjecanju  osigurao CARNet.

Pravila održavanja kviza:

• Kviz se automatski otvara u 13.00 sati po serverskom vremenu, a zatvara po isteku od roka za rješavanje u 13.30 sati. Svi se pokušaji rješavanja u tom trenutku automatski završavaju i predaju.
  • Test natjecanja smije rješavati samo troje učenika i to po jedan učenik šestog, sedmog i osmog razreda, svaki na svome zasebnom računalu. Ako kojim slučajem nakon kviza bude više riješenih testova unutar nekog tima, vrednovat će se samo oni rezultati članova koji su u prijavi navedeni kao glavni natjecatelji (ne zamjene).
  • Uz točnost riješenog testa, drugi bitan parametar je brzina rješavanja testa.

Našu su školu predstavljali sljedeći učenici: Laura Perčinić - 6. razred, Marin Adžaga - 7. razred i Anđela Marić - 8. razred, a u ukupnom su poretku zauzeli 44. mjesto. Za natjecanje ih je pripremala učiteljica povijesti Suzana Marukić.