Terenska nastava učenika petih i šestih razreda: posjet Cinestaru

Autor: Ana Marinić, 15. 3. 2018.

Učenici petih i šestih razreda išli su 12. ožujka 2018. na terensku nastavu u Slavonski Brod u sklopu nastave Hrvatskog jezika, Matematike i Engleskog jezika. Tom su prilikom obrađene i teme školskog projekta  - bonton u kinu, bonton u trgovini i bonton u autobusu.

U terenskoj je nastavi sudjelovalo osamdeset i osam učenika, a nastavu su vodile Josipa Galić i Monika Grozdanić, učiteljice hrvatskog jezika; Marija Miličević, učiteljica matematike, i Zrinka Šantak, učiteljica engleskog jezika.

Iz Hrvatskog su jezika učenici petih razreda metodom obrnute učionice samostalno spoznali što je animirani film i naučili vrste animiranog filma, a potom su dobili nastavne listiće koje su trebali riješiti nakon gledanja animiranog filma Pčelica Maja: Medene igre. Učenici su šestih razreda obradili nastavnu jedinicu Filmska izražajna sredstva te su nakon gledanja animiranog filma riješili nastavni listić u kojem su trebali odrediti kadar, vrste filmskih planove te prepoznati kut snimanja u gledanom filmu.

Iz Engleskog jezika Iz Engleskog jezika učenici su dobili zadatak opisati likove animiranog filma te iznositi karakterizaciju određenog lika na engleskom jeziku. Također su imali zadatak imenovati boje na engleskom jeziku koje su vidjeli u filmu, te potom prevesti neke rečenice  i riječi iz animiranog filma na engleski jezik.

Iz Matematike je učenicima petog i šestog razreda postavljen problemski zadatak na nastavnom listiću koji su trebali samostalno riješiti. Uz pomoć razlomaka učenici su razvili logičko mišljenje te jasnoću i preciznost pismenog izražavanja u matematici. Povezivali su razlomke s cijenama u trgovini te razvijali svoje vještine upravljanja financijama. Listić povezuje bonton s gradivom  matematike 5. i 6. razreda, odnosno razlomcima  i racionalnim brojevima.

Prije samog odlaska na terensku nastavu svi su učenici samostalno odredili pravila lijepog ponašanja u kinu i autobusu, a s učiteljicom Miličević su naučili i primijenili pravila ponašanja u trgovini. Po povratku s terenske nastave spomenuti će bonton biti obrađen i na satu razredne zajednice skupnim radom i izradom plakata.

« Travanj 2024 »