Projekt "Obrok za 5 - faza II" provodi se i u našoj školi

Autor: Dalibor Škorvaga, 16. 5. 2018.

Na danas održanoj tiskovnoj konferenciji predstavljen je projekt „Obrok za 5 – faza II“ kojim se osigurava besplatna prehrana učenika i u našoj školi.

Požeško-slavonska županija, kao nositelj, zajedno s partnerima Gradom Požegom, tri ma gradskim osnovnim školama, Katoličkom osnovnom školom iz Požege i 11 OŠ kojima je Županija osnivač, uspješno je aplicirala projekt „Obrok za 5 – faza II“ na Poziv na dostavu projektnih prijedloga „Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (2017./2018.)“, Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.

Projekt se provodi od 11. rujna 2017. do konca srpnja 2018., a sredstva u iznosu od 555.827,21 kuna su osigurana iz Fonda europske pomoći za najpotrebitije.

Cilj je projekta ublažavanje najgorih oblika dječjeg siromaštva, pružanjem nefinancijske pomoći djeci u siromaštvu ili u riziku od siromaštva i to u vidu podjele hrane u školama, a ciljne skupine su 550-ak djece koja žive u siromaštvu ili su u riziku od siromaštva u svih 15 osnovnih škola s područja županije.

Projekt provodi Upravni odjel za društvene djelatnosti uz tehničku podršku Regionalne razvojne agencije Požeško-slavonske županije – PANORA d.o.o i u suradnji s Gradom Požegom.

Projekt su predstavili pročelnica upravnog odjela za društvene djelatnosti Požeško-slavonske županije dr.sc. Vesna Vlašić, direktorica Regionalne razvojne agencije Požeško-slavonske Županije – PANORA d.o.o., pročelnik UO za EU integracije Grada Požege dr.sc. Marko Šostar i župan Požeško-slavonski Alojz Tomašević. - “Ovo je značajan projekt, možda ne financijski toliko izdašan, ali značajan je u dijelu brige za one kojima je najpotrebitije. Drago mi je da uspješno na ovom projektu surađuju sve naše škole i vezane ustanove. Nećemo stati i nadam se kako će iduće godine ovaj broj djece biti manji, da će biti manja potreba za potporom te vrste. No dok tako ne bude, nastavit ćemo s ovakvim projektima. Županija kao osnivač 11 osnovnih i 7 srednjih škola, 2 đačka doma te 43 područne škole svakako želi i dalje nastaviti i na projektima obnove te svim projektima koji donose kvalitete uvjete i ravnopravne mogućnosti za život i rad svima,” istaknuo je župan Alojz Tomašević.