Održana početna konferencija projekta Energetska obnova zgrade Osnovne škole „Ivan Goran Kovačić“ Velika.

Autor: Ana Marinić, 18. 5. 2018.

Dana 11. svibnja 2018. s početkom u 14 h održana je u prostorijama matične škole početna konferencija projekta Energetska obnova zgrade Osnovne škole „Ivan Goran Kovačić“ Velika.

Konferenciji su nazočili požeško – slavonski župan Alojz Tomašević,  predstavnica Ministarstva graditeljstva i prostornoga uređenja Dijana Bravić, predstavnik Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Tomislav Ilić, direktorica Regionalne razvojne agencije Požeško – slavonske županije Panora d.o.o. Senka Horvat i Andreja Hajdinger, suradnica za gospodarstvo, te Vlado Boban, načelnik Općine Velika.

U svom je pozdravnom govoru ravnatelj Zdravko Barun pozdravio uvažene goste, ravnatelje osnovnih škola Požeško – slavonske županije, članove Školskog odbora te ostale nazočne. Ne skrivajući zadovoljstvo, podsjetio je prisutne na važnost ovoga projekta kako za širu lokalnu zajednicu, tako i za sam život Škole, te se zahvalio svima onima koji su svojim radom pomogli u realizaciji projekta.

Energetska obnova obuhvaća obnovu zgrade škole i  zgradu školske dvorane. Ukupna vrijednost projekta je četiri milijuna kuna, od čega Europski fond za regionalni razvoj financira polovinu iznosa, a ostatak preuzima Požeško – slavonska županija kao osnivač škole. Završetak projekta se očekuje do travnja 2019. godine.

Svečanost početne konferencije upotpunio je prigodni program učenika Osnovne škole „Ivan Goran Kovačić“, Velika. Na samom početku Dominik Dalić, učenik V.b razreda, predstavio se Valcerom, solo izvedbom na gitari.

Što nam svima znači Hrvatska i zašto volimo svoju domovinu, podsjetila je Ana Zec, učenica VI. a razreda, krasnoslovom istoimene pjesme Drage Ivaniševića.

Katarina Maurus i Ana Šljerić, učenice V.a razreda, otkrile su slavonske čari u pjesmi Slavonijo lokalne pjesnikinje Marije Lončarević Mešter.

U slavonskom ritmu nastupio je Ivan Lukić, učenik V. b razreda, koji je solo izvedbom na samici otpjevao Kalendare.

Najviše osmijeha prisutnih gostiju izmamio je nastup učenica dramske skupine koje su izvele Bonton Zvonimira Baloga. U toj dramsko – scenskoj igri na smiješan način dočarale su pravila ponašanja prilikom upoznavanja, zijevanja, šaranja vlastitih imena, silaženja niza stuba te odlaska u kazalište.

Ljepotu veličkog kraja i ljubav prema svom rodnom mjestu prenijele su Tea Tutić i Ana Zeba, učenice VII. a razreda, izvedbom pjesme Veličke staze pjesnikinje Danice Rončević.

Ugodno je druženje završilo u veselom ritmu izvedbom pjesme Moja diridika. Pjesmu su otpjevale Karla Jelavić, Kristina Nikić i Petra Nikić, učenice VI. b razreda, uz pratnju Ivana Lukića na samici, Dominika Dalića na gitari i Ane Damljanović na klaviru, učenice VIII. b razreda.

Monika Grozdanić

« Travanj 2024 »