Naši učenici u projektu "Mladi čuvari prirode Požeško-slavonske županije"

Autor: Ana Marinić, 2. 5. 2017.

Četvero učenika 6.a razreda naše škole uključeno je u projekt „Mladi čuvari prirode Požeško-slavonske županije“.

U projektu sudjeluju 24 učenika iz 6 osnovnih škola. Predstavnici naše škole su učenici 6.a razreda  - Ela Kožić, Matej Dalić, Ana Zeba i Tea Tutić.

Program  Mladi čuvari prirode projekt je Javne ustanove za upravljanje zaštićenim područjem Požeško-slavonske županije koji se provodi i ove godine, a cilj projekta je osposobljavanje i potvrđivanje mladih čuvara prirode u Požeško-slavonskoj županiji.

Projektne aktivnosti su zamišljene tako da učenici kroz praktičan rad, izlaskom na teren uz  pratnju učitelja i trenera iz Javne ustanove za upravljanje zaštićenim područjem Požeško-slavonske županije nauče:

•    kako se ponašati u prirodi

•    snalaziti se (orijentirati) u prirodi pomoću karte i kompasa

•    tko su nadzornici (čuvari prirode/rendžeri)

•    što je bioraznolikost i kako je očuvati

•    značenje ključnih pojmova zaštite prirode i drugo

Učenici, nastavnici i predstavnici Javne ustanove na teren su izašli dva puta: prvi su puta obišli par u Trenkovu, a drugi puta Šumarski institut u velikoj, gdje su, uz pratnju glavnog čuvara prirode, gosp. Predraga Livaka, isprobavali razliku između temperature vode toplog izvora i temperature vode gorskog potoka.

Učenici tijekom ljeta imaju zadatak ispuniti radne bilježnice koje su dobili, te ih početkom sljedeće školske godine, u rujnu, donijeti na pregled trenerima.  Proglašenje nove generacije mladih čuvara prirode bit će u rujnu na Sovskom jezeru.

« Travanj 2024 »