Dani kruha - dani zahvalnosti

Autor: Ana Marinić, 18. 10. 2017.

Dana 16. listopada 2017. u poslijepodnevnim satima u holu matične škole obilježeni su Dani kruha. Prigodnim programom, molitvom i simboličnim blagovanjem kruha učenici, roditelji i učitelji zahvalili su se na svim plodovima i pokazali kako su svjesni spoznaje da je kruh svakodnevna potreba.

U uvodnom je dijelu Nikolina Štiglić, učenica četvrtog razreda, pozdravila sve prisutne te se u ime svih učenika zahvalila mamama i bakama na svim pekarskim proizvodima koji su se nakon prigodnog programa blagovali.

Program je započeo pjesmom „Dobar dan“ koju je izveo mali zbor uz klavirsku pratnju učiteljice Barbare Glasnović. Svojom recitacijom „Blago danu koji počne mirisima kruha“ učenici su prvog razreda, uz pomoć svoje učiteljice Ivane Glavaš, otkrili tko zaslužuje najveće priznanje za proizvode od brašna, a u recitaciji „Vodenica“ zašto klokoće vodenica.

Naomi Bašić, učenica drugog razreda, otkrila je koja je najslađa hrana, a što je sve potrebno da bismo imali kruh objasnila je Matea Božić, učenica drugog razreda. U svojoj je recitaciji Dorijan Dalić objasnio tko je pekar i što on radi, a zašto se toliko kruha peče u svijetu otkrili su Dorja Pavlović i Ivo Lovrenović. Učenike drugog razreda uvježbala je učiteljica Nevenka Brekalo.

Veseli je ugođaj upotpunio mali zbor svojom izvedbom pjesme „Mlin na vodi“, a učenici su trećeg razreda recitacijom „Od malena zrna do kruha crna“ otkrili kako nastaje kruh koji svakodnevno blagujemo. O čemu razgovaraju perec i kifla pokazali su kratkim igrokazom učenici trećeg razreda, a potom je uslijedila i recitacija „Dani kruha“. Učiteljica je Kata Marić pripremila učenike trećeg razreda.

Što bi sve jeli da su slastičari, otkrili su učenici četvrtog razreda, a u igrokazu „Domaći kruh“ prikazali su vrijednost kruha za sve ljude. Emanuela Grgić i Marija Rončević, učenice četvrtog razreda, podsjetile su svojom recitacijom „Od žita do kruha“ koliko je dug i naporan put do ukusnog pekarskog proizvoda. Učenike je četvrtog razreda uvježbala učiteljica Štefica Raucher.

Prigodni je program završio pjesmom „Dva i dva su četiri“ kojom je mali zbor razveselio sve prisutne i podsjetio ih na prošle školske dane. Na kraju se voditeljica Nikolina zahvalila svima na dolasku, kao i na marljivom pripremanju ukusnih slastica. Župnik je Mario Sanić, prije zajedničkog blagovanja, blagoslovio hranu te su se svi prisutni molitvom zahvalili Bogu za sve darove.

Lara Čakalić, VII. a

« Travanj 2024 »