Naši učenici uspješni na Lidranu

Autor: Ana Marinić, 20. 2. 2018.

Ovogodišnja županijska smotra literarnog, novinarskog i dramskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola LiDraNo 2018. održana je 16. veljače u OŠ Antuna Kanižlića u Požegi. Na ovoj velikoj manifestaciji okupio se velik broj učenika i njihovih mentora iz osnovnih i srednjih škola Požeško – slavonske županije.

Kratak kulturno – umjetnički program pripremila je škola domaćin u prostorijama Gradskog kazališta Požega. Sve je prisutne pozdravila Marija Samardžija, ravnateljica Osnovne škole Antuna Kanižlica Požega. Potom je župan Alojz Tomašević svečano otvorio smotru LiDraNo pohvalivši i ohrabrivši mlade sudionike u daljnjem radu kojim se njeguje hrvatski jezik i stvaralaštvo.

Radni dio LiDrana održao se u prostorijama Osnovne škole Antuna Kanižlića za literarni i novinarski izraz, a natjecatelji dramskog izričaja nastupili su u Gradskom kazalištu Požega.

Našu su školu u dramsko - skupnom izričaju predstavile učenice dramske skupine izvevši Bonton autora Zvonimira Baloga. Dramsku skupinu čine učenice: Karla Jelavić, učenica VI. b razreda, Sara Kaloper, učenica VI. a razreda, Ana Lovrenović, učenica VII. a razreda, Kristina Nikić, učenica VI. b razreda, Laura Perčinić, učenica VII. b razreda, Klara Šebalj, učenica VIII. a razreda, i Nikolina Šljerić, učenica VII. b razreda. Svojim su nastupom naše učenice zaslužile pohvale državnog izbornika Romana Bogdana. Za ovaj ih je zapažan nastup pripremila njihova mentorica Josipa Galić.

Novinarska skupina, pod vodstvom mentorice Monike Grozdanić, postigla je odlične rezultate, i to u dvije kategorije – samostalni novinarski izraz i školski listovi. Petra Nikić, učenica VI. b razreda, predstavila se povjerenstvu svojim osvrtom Zabranjena vrata – pozivnica za prijelaz, a naš školski list Velički magneti predstavila je Ana Zec, učenica VI. a razreda.

Prosudbeno je povjerenstvo predložilo je oba novinarska uratka naše Škole na državnu razinu smotre na kojoj bi mogli predstavljati našu županiju. Nadamo se pozivu na Državnu smotru!

« Travanj 2024 »