Irma i Lovro sudjelovali na Državnom natjecanju "Sigurno u prometu"

Autor: Ana Marinić, 14. 6. 2018.

Državno natjecanje "Sigurno u prometu 2018" održano je od 22.-25.05.2018. u Rovinju.  Našu su školu predstavljali učenici petog razreda Lovro Čakalić i Irma Andrijević, a mentor im je bio učitelj tehničke kulture Josip Ševkušić.

Natjecanje je održano uz organizaciju Hrvatskog autokluba i Agencije za odgoj i obrazovanje te uz potporu Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa u Osnovnoj školi “Jurja Dobrile”.

Tijekom 2018. natjecanje je provedeno u 253 osnovne škole i u njemu je sudjelovalo 3.294 djece te 260 učitelja-mentora. HAK kao neprofitna udruga građana nesebično ulaže svoje resurse u provedbu ovog natjecanja. Pobjednike Državnog natjecanja, dvije djevojčice i dva dječaka, kao i svake godine dosad, HAK vodi na europsko natjecanje koje će se početkom rujna održati u Mađarskoj.Prvog dana natjecanja, 23. svibnja, provedeno je testiranje iz poznavanja propisa te vještine prolaska kroz biciklistički poligon nazvan “labirint života”.

Dok su učenici po grupama pisali ispit na računalima ostali su isprobavali "pijane naočale", prepoznavali dijelove bicikla i motocikla te rješavali zadatke na papiru kako doći od točke A do točke B poštujući prometne znakove.

Ovaj dio se nije bodovao, nego je služio samo kao zabava i popuna vremena dok su natjecatelji čekali polazak u kamp.

Drugog dana natjecanja, 24. svibnja, nakon svečanog otvorenja, provedeno je testiranje iz vještine vožnje bicikla na tri pozicije biciklističkog poligona.

Nakon završenog natjecanja otišli smo u kamp na ručak i odmoriti se za popodnevni izlet.

Popodnevni se izlet sastojao od vožnje brodom oko Rovinja i rovinjskih otoka brodom koji ima stakleno dno. Dolaskom broda blizu obale učenici su mogli gledati morsko dno. Vožnja je trajala oko 1.5 sat po prekrasnom vremenu. Nakon pristanka broda u Rovinj uz turističkog vodiča smo obišli glavne znamenitosti Rovinja.

Pri povratku u kamp ostalo je nešto slobodnog vremena za kupanje u moru i bazenima do svečanog proglašenja pobjednika.

Josip Ševkušić

« Svibanj 2024 »