Obilježen Dan škole

Autor: Ana Marinić, 13. 6. 2019.

Svečana priredba povodom ovogodišnjeg Dana škole održana je 12. lipnja 2019. godine.

Na početku programa zabavnim i duhovitim igrokazom „Hrvatski supertalent“ koji su same osmislile, pod vodstvom učiteljice Josipe Galić, predstavile su nam se članice dramske skupine viših razreda.

Uslijedio je nastup Morene Dragun, učenice 5.a razreda, koja je otpjevala pjesmu „Dat će nam Bog“, a potom nam se ista učenica predstavila gitarističkom izvedbom skladbe „Flat blues“ u kojoj joj se pridružila razredna kolegica Irma Andrijević.

Ples „Kukunješće“ u nešto drugačijoj varijanti otplesale su učenice Plesne skupine Ivane Hofman, a potom je veliki zbor, pod vodstvom učiteljice Barbare Glasnović, izveo pjesmu „Bibbidi-Bobbidi-Boo“.

Učenici 3. razreda, pod vodstvom učiteljice Nevenke Brekalo, predstavili su se zanimljivim igrokazom „Reumatični kišobran“.

Dvije su nam se učenice 7.b razreda, Karla Jelavić i Kristina Nikić, predstavile izvedbom pjesama „Undo“ i „Ashes“.

Temperaturu u dvorani dodatno je podignuo učenik 8.a razreda Luka Kovačević koji je, pod mentorskom palicom učitelja Roberta Radmana, izveo solo točku na bubnjevima.

Šlag na kraju programa bio je urnebesan nastup Plesne skupine Monike Grozdanić tijekom kojeg su dječaci na izuzetno zabavan način interpretirali klasični glazbeni komad „Na lijepom plavom Dunavu“.

Nakon umjetničkog dijela programa, uslijedilo je nagrađivanje učenika. Ravnatelj je najprije nagradio učenike koji su svih osam godina školovanja završili s odličnim uspjehom, a to su učenici 8.a razreda: Luka Adžić, Matej Dalić, Ela Kožić, Tea Tutić, Ana Zeba, Mihael Zeba te Nikolina Šljerić, učenica 8.b razreda.

Uslijedilo je nagrađivanje učenika koji su postigli zavidne rezultate na državnim i županijskim natjecanjima, a također i njihovih mentora.

Na državnom natjecanju naša se škola predstavila u ženskom nogometu; nagrađene su učenice Školskog športskog društva „Velika“: Vlatka Boban, 5.a, Helena Draguljić, 5.b, Marta Milaković, 7.a, Ana Zec, 7.a, Ana Zelenika, 7.a Kristina Nikić, 7.b, Petra Nikić, 7.b, Veronika Samaržija, 7.b, Lara Čakalić, 8.a, Mihaela Samaržija, 8.b te njihova voditeljica, prof. Ivana Hofman.

Na državnom su natjecanju sudjelovali Mladi tehničari. Nagrađeni su: Mihael Zeba, 8.a (automatika), Tena Kraljević, 8.b (fotografija) i Karlo Lukić, 8.b (elektronika) Uspjeh su postigli pod sigurnim vodstvom svoga mentora, učitelja Josipa Ševkušića.

Do državnoga natjecanja iz „Sigurno u prometu“ sigurno je stiglo dvoje učenika 5.b razreda: Ana Martinaš i Roko Vidović.

Za  osvojeno prvo mjesto na Županijskom natjecanju iz Biologije nagrađen je Andrija Mikolić, učenik 7.a razreda te njegova mentorica, učiteljica Kristina Last.

Za osvojeno prvo mjesto na Županijskom natjecanju iz Informatike nagrađen je Dimitrije Leon Abad Smrzlić, učenik 5.b razreda te njegov mentor, učitelj Dalibor Škorvaga.

Za osvojeno drugo mjesto na Županijskom natjecanju iz Engleskog jezika nagrađen je Luka Adžić, učenik 8.a razreda te njegova mentorica, učiteljica Zrinka Šantak.

Za osvojeno treće mjesto na Županijskom natjecanju iz Geografije nagrađena je je Tea Tutić, učenica 8.a razreda te njena mentorica, učiteljica Jelena Humski.

Treće je mjesto naša škola zauzela i na Festivalu matematike – nagrađena je Lucija Adžić, učenica 6.a razreda te njezina mentorica, učiteljica Mariji Miličević.

Učenica 8.a razreda Nora vrselja, koja od 2. razreda uspješno sudjeluje u različitim likovnim natječajima izradila je i poklonila likovni rad našoj školi, a ravnatelj ju je također prigodno nagradio.

Na samom kraju, načelnik Općine Velika, gospodin Vlado Boban, nagradio je učenicu generacije – ove je godine novo prijenosno računalo zasluženo dobila učenica 8.b razreda Nikolina Šljerić.