O školi

Osnovna škola “Ivan Goran Kovačić” u Velikoj, matična je škola s jednom  područnom školom  u Biškupcima i dva područna odjela – u Radovancima i Tornju.
Školskom području prema mreži osnovnih škola, pripadaju sljedeća naselja: Velika, Radovanci, Draga, Potočani, Biškupci, Stražeman, Doljanci, Poljanska, Toranj, Oljasi, Krivaj, Kunovci, Marindvor, Bankovci i Štitnjak.

Zgrada matične škole izgrađena je 1973. godine te je osamdesetih godina još dograđivan dio kata s 3 učionice. U rujnu 2005. uselili smo u još dvije učionice koje su izgrađene kao poveznica škole sa školskom športskom dvoranom. Danas u matičnoj školi imamo 11 učionica od kojih su 4 specijalizirane za razrednu nastavu, a u preostalih 7 izvodi se kabinetska nastava za učenike 5. – 8.- ih razreda. Škola još ima informatičku učionicu,zbornicu, knjižnicu, 4 uredske prostorije, 4 učiteljska kabineta, školsku kuhinju i blagovaonicu.

Školska športska dvorana otvorena je 28. kolovoza 2009. godine tako da će se većina nastave tjelesne i zdravstvene kulture izvoditi u dvorani, a povremeno i na  5 vanjskih športskih terena.

Nastavu u matičnoj školi trenutno pohađa  270 učenika raspoređeno u 4 razredna odjela razredne nastave i 8 razrednih odjela predmetne nastave.

Škola je u školskoj godini 2023./24. uključena u eksperimentalni program “Osnovna škola kao cjelodnevna škola”.

Osnovna škola kao cjelodnevna škola