Naši učenici sudjelovali na Županijskom natjecanju u čitanju naglas

Autor: Ana Marinić, 6. 11. 2019.

Županijska razina Natjecanja u čitanju naglas održana je 4. studenog 2018. godine u osnovnoj školi „Dobriša Cesarić“ u Požegi.

Učenici naše škole su po šesti puta sudjelovali na ovom vrlo zanimljivom natjecanju. Natjecanje u čitanju naglas namijenjeno je učenicima osnovnih škola (od 3. do 8. razreda) u Republici Hrvatskoj. Ciljevi natjecanja su:

- poticanje i popularizacija knjige, čitanja i čitanja naglas

- razvijanje ljubavi prema knjizi i čitanju kao kvalitetnom načinu provođenja slobodnog vremena

- unaprjeđenje čitalačkih sposobnosti učenika

- naglašavanje čitanja kao temelja cjeloživotnog obrazovanja

- poticanje usmenog izražavanja

- razvijanje motivacijskih sposobnosti.

KATEGORIJE NATJECANJA:

1. kategorija za učenike 3., 4. i 5. razreda

2. kategorija za učenike 6., 7. i 8. razreda

Natjecatelji predstavljaju knjigu po vlastitom izboru (uz preporuku učitelja mentora, školskog i/ili dječjeg knjižničara). U obzir dolaze isključivo prozna djela hrvatske i strane književnosti, primjerena uzrastu natjecatelja.

Našu su školu u ovom natjecanju predstavljale sljedeći učenici: u kategoriji za učenike 6., 7. i 8. razreda učenica Emanuela Grgić predstavljajući knjigu „Tajni leksikon 2“, a  u  u kategoriji za učenike 3., 4. i 5. razreda učenik Ivo Lovrenović predstavljajući knjigu "Bonton".

U kategoriji za učenike 6., 7. i 8. razreda prvo je mjesto osvojila učenica Sara Alaber iz Osnovne škole fra Kaje Adžića Pleternica, čitajući knjigu Dnevnik Anne Frank. Drugo je mjesto osvojila učenica Antonija Kiš iz Osnovne škole Grigora Viteza Poljana s knjigom „Banditska bakica“, a treće mjesto naša učenica Emanuela Grgić čitajući iz knjige „Tajni leksikon 2“.

U kategoriji za učenike 3., 4. i 5. razreda prvo je mjesto osvojio učenik Fran Bralo iz Osnovne škole braće Radića Pakrac čitajući knjigu „Bum Tomica“. Drugo je mjesto osvojio učenik Matej Miličević iz Osnovne škole "Dobriša Cesarić" Požega s knjigom „Charlie i tvornica čokolade“, a treće mjesto Morena Mašić iz Osnovne škole Grigora Viteza Poljana čitajući iz knjige „Gregov dnevnik“.