Prvašići obilježili Svjetski dan čitanja naglas

Autor: Ana Marinić, 7. 2. 2020.

Svjetski dan čitanja naglas obilježava se 5. veljače. U našoj su ga školi obilježili učenici prvog razreda na radionici u školskoj knjižnici.

Svake godine Svjetski dan čitanja naglas usmjerava pažnju čitavog svijeta na važnost čitanja naglas i razmjenu priča.

Organizacija LitWorld pokrenula je obilježavanje Svjetskog dana čitanja naglas kako bi na globalnoj razini zagovarala pravo na pismenost za sve ljude kao jedno od osnovnih ljudskih prava.

Čitanje naglas razvija vještinu slušanja, obogaćuje rječnik, razvija maštu i utječe na uspješan razvoj djeteta. Metoda čitanja naglas ključna je za razvijanje čitateljskih navika od rane dobi i za kasniji uspjeh u školi te općenito uspjeh u stjecanju znanja i vještina.

Knjižničarka je učenicima pripremila radionicu tijekom koje su poslušali slikovnicu „Suli u avanturi – prijateljstvo“ spisateljice Maje Šimleša, a zatim su rješavali zadatke vezano uz pročitano te o istom razgovarali. Na kraju su učenici, uz pomoć video vodiča, samostalno nacrtali žirafu ispod koje su napisali poruku koju, prema njihovom mišljenju, šalje ova zanimljiva slikovnica, a to je da svi trebamo biti dobri jedni prema drugima. Ti su crteži s porukom ljubavi ujedno i prva aktivnost u međunarodnom eTwinning projektu „Spread the love“ u koji su uključeni učenici ovog razreda, a bit će izloženi na panou projekta.

« Travanj 2020 »