Obilježen Dan planeta Zemlje

Autor: Ana Marinić, 24. 4. 2020.

Učenici su naše škole, tijekom nastave na daljinu, obilježili dan posvećen planetu Zemlji.

Učenici su četvrtih razreda pogledali animirani film „Misli na sutra“ obrazovnog projekta koji promovira poticanje energetske efikasnosti u Hrvatskoj. Uslijedio je kviz u kojem  su učenici provjerili svoje znanje o onom što su upravo naučili; uporabi štednih sijalica, ekonomičnom korištenju vode i struje te o malim promjenama u ljudskom ponašanju koje dovode do velikih rezultata, kako za pojedinca, tako i za čitavo čovječanstvo. Učenici su trećih razreda tijekom čitanja ekoloških slikovnica Plavi otok i Cvjetna ulica saznali više o zaštićenosti ugroženih životinjskih vrsta te o blagodatima svakodnevnog nekorištenja automobila. Nakon čitanja su svoje znanje provjerili kroz rješavanje kviza. Materijale je pripremila knjižničarka, a za kraj im je otvorila interaktivnu ploču Padlet na koju su pisali motivacijske poruke. Učenici su razredne nastave matične škole, područne škole te područnih odjela, pod vodstvom svojih učiteljica, tijekom nastave na daljinu izradili mnoštvo prekrasnih likovnih radova u raznim tehnikama; plastelinu, bojicama,kolažu i land artu. Pedagoginja je učenicima viših razreda u virtualne učionice postavila prezentaciju o Danu planeta Zemlje, a knjižničarka im je na danu prezentaciju izradila kviz i otvorila interaktivnu ploču Padlet na koju su upisivali poruke povodom Dana planeta Zemlje.

« Travanj 2024 »