Dovršen eTwinning projekt „Uz čitanje riječi rastu“

Autor: Ana Marinić, 24. 8. 2021.

Uspješno je dovršen eTwinning projekt u kojemu su sudjelovali učenici 2., 3. i 4. razreda matične škole, a provele su ga knjižničarka Ana Marinić (2. 3. i 4. razred) te učiteljica Ivana Glavaš (4. razred).

Riječ je o projektu koji su osmislile učiteljice OŠ Ladimirevci Ljiljana Marinjak i Marija Bulut Lukačević, u suradnji s učiteljicom Monikom Mužar- Kos iz OŠ Hinka Juhna, Podgorač. Projektni su ciljevi bili sljedeći: približiti djeci čitanje knjiga te time izgrađivati kulturu čitanja, razvijati čitalačku vještinu učenika i njihovo kritičko mišljenje, kroz naviku čitanja i promišljanja različitih vrsta književnih dijela utjecati na cjeloživotno obrazovanje učenika, poticati radost čitanja, uvoditi u čitanje, razvijati vještinu čitanja, učiti kako se odnositi prema knjizi, pobuditi interes učenika za samostalno posuđivanje i čitanje knjiga i time utjecati na izgrađivanje svestrane stvaralačke osobe razvijenih sposobnosti čitanja, izražavanja, doživljavanja i vrednovanja književnih djela, razvijati kulturu provođenja slobodnog vremena.

Kroz projekt su pročitani i obrađeni brojni književni naslovi, također popraćeni mnoštvom edukativnih i kreativnih aktivnosti kao što su kvizovi i raznovrsni zadatci u digitalnim alatima, izrađivanje origami modela, čitanje naglas, snimanje književne videopreporuke, pjevanje tematskih pjesama, čitateljski izazovi, stvaranje likovnih i literarnih uradaka, itd.

Knjižničarka je projekt prijavila na nacionalnu oznaku kvalitete te se nada dobivanju iste.

« Siječanj 2022 »