Preventivni program „Ljubav u pokretu"

Autor: Ana Marinić, 1. 4. 2019.

UČENICI UNAPREĐUJU ŽIVOTNE VJEŠTINE

Program „Ljubav u pokretu“ provodi se u Republici Hrvatskoj od 2014. godine, a od ove je školske godine i naša škola uključena u njegovu realizaciju. Važno je istaknuti da smo jedina škola u županiji koja na ovakav način radi s djecom.

Voditeljica i koordinatorica programa u našoj školi je pedagoginja Marija Garić, koja je prethodno prošla potrebnu edukaciju. U provođenje je programa uključeno deset učenika iz 5.a, 6.a i 6.b razreda. O svemu su upoznati i članovi Učiteljskog vijeća, kao i roditelji učenika. Rad s učenicima se odvija kroz dvanaest radionica koje se održavaju jednom tjedno ( počevši od početka 2. polugodišta ).

Program za djecu i mlade „Ljubav u pokretu“ osmišljen je s namjerom da potiče razvoj potencijala djece. Na zabavan način, integrativno – ekspresivnim pristupom, kod djece se stimulira socio – emocionalni razvoj te kognitivni i motorički razvoj. Kroz igru, glumu, ples i pokret, likovne aktivnosti, rješavanje problemskih situacija, smijeh te diskusiju i zabavu, djeca unaprjeđuju vještine temeljne za sretan i uspješan život.

Program „Ljubav u pokretu“ svoje uporište za provedbu ima u programima i propisima Ministarstva znanosti i obrazovanja – u zdravstvenom odgoju, građanskom odgoju i preventivnim programima.

Autorica programa je Gordana Asja Galetić, mag. paed. soc, psihoterapeutkinja, a partneri u pokretanju su Centar za osobni i profesionalni razvoj „Sreća“ iz Rijeke,  Centar za edukaciju i savjetovanje „Sunce“ i Agencija za odgoj i obrazovanja, viša savjetnica Luči Lončar, prof. Program je u potpunosti financiran od strane države – Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku; Ministarstvo znanosti i obrazovanja i  Ministarstvo zdravstva.

U rad projekta ove je godine bilo uključeno deset učenika petog i šestog razreda: Emanuela Grgić ( V. a ), Lamia Sabo ( V. a ), Nikolina Štiglić ( V.a ), Iva Zeba Zec ( V.a ), Lucija Adžić ( VI.a ), Irma Andrijević ( VI. a ), Veronika Tomić ( VI. a ), Klara Kapl ( VI. b), Ivan Lukić ( VI. b ) i Maria Romić ( VI. b ). Projekt je završen 15. travnja 2019. godine izradom aloha ogrlice.

Emocionalni razvoj učenika

Likovne aktivnosti

Pokretom izrazimo osjećaje

Plesom se unaprjeđuju životne vještine