Obilježen Dječji tjedan

Autor: Ana Marinić, 14. 10. 2019.

U obilježavanje ovog posebnog tjedna, u razdoblju od 7. do 13. listopada, uključila se i naša škola kroz nekoliko aktivnosti koje su provodile pedagoginja Marija Garić i knjižničarka Ana Marinić.

Dječji tjedan je tradicionalna godišnja akcija Saveza društva „Naša djeca“ Hrvatske koja svojim programskim akcijama obuhvaća sve više gradova i općina. Ciljevi dječjeg tjedna su:

• usmjeriti pozornost najšire javnosti prema ostvarivanju prava, potreba i aktivnosti s djecom i za djecu,
  • organizirati u tim danima posebne i prigodno odabrane igre, priredbe i stvaralačke aktivnosti djece i za djecu,
  • pokrenuti nove akcije od šireg značaja za razvoj i odgoj djece,
  • poticati volonterski društveni i stručni rad odraslih s djecom, te i aktivnu participaciju djece u aktivnostima lokalne zajednice i šire.

U obilježavanje ovog posebnog tjedna, uključila se i naša škola kroz nekoliko aktivnosti koje su provodile pedagoginja Marija Garić i knjižničarka Ana Marinić.

Dana 7. listopada 2019. godine (ponedjeljak):

• učenici su 6.b razreda pisali poruke odraslima

• učenici su 3. razreda matične škole upoznali svoja prava; nakon prezentacije o dječjim pravima povezali su ilustracije prava s njihovim nazivom te ih obojili, a potom naučeno ponovili kroz igru memory

Dana 9. listopada 2019. godine (srijeda):

• predstavnici su Vijeća učenika posjetili načelnika Općine Velika, gospodina Vladu Bobana, te mu postavili niz pitanja vezanih za poboljšanje kvalitete života djece, na koje je načelnik strpljivo odgovarao dajući konkretne odgovore.

• Učenici su 5.a. i 5.b razreda pogledali prezentaciju o dječjim pravima, a potom odigrali online  „Čovječe, ispravi se“

Dana 10. listopada 2019. godine (srijeda):

• Učenici su i roditelji 3. razreda matične škole zajednički sudjelovali u kreativno-stvaralačkoj radionici izrade Jesenka.

Dana 11. listopada 2019. godine (petak):

• Učenici su 7.b razreda osvijestili razlike u školovanju i odrastanju djevojčica diljem svijeta, te tako obilježili Međunarodni dan djevojčica. Rješavajući problemske zadatke i argumentirajući u skupini, pokušali su nadvladati uvriježene stereotipe vezane za spolove.

• Učenici su 4. razreda sudjelovali u radionici na kojoj su govorili o dječjim pravima te su nacrtali svoje omiljeno pravo i objasnili svoj izbor

Učiteljica je povijesti Suzana Petrić u petim razredima obrađivala kameno razdoblje; u sklopu toga su učenici dobili zadatak da u tehnici glinamola izrade svoju najdražu igračku, a radovi su izloženi tijekom Dječjeg tjedna.

« Travanj 2024 »