Zasadi drvo-ne budi panj

Autor: Ana Marinić, 29. 10. 2019.

Učenici sudjelovali u volonterskoj akciji

ZASADI DRVO – NE BUDI PANJ!

Dana 25.listopada 2019. učenici su sedmih i osmih razreda sudjelovali u akciji koju je pokrenula građanska inicijativa Dani kolektivne sadnje drveća u Hrvatskoj.

Građanska je inicijativa Dani kolektivne sadnje drveća u Hrvatskoj pokrenuta s idejom da svatko može zasaditi drvo i na taj način doprinijeti poboljšanju vlastite životne sredine, a ujedno i dati svoj doprinos borbi protiv klimatskih promjena. Cilj građanske inicijative je potaknuti građane, udruge, tvrtke i ustanove da samostalno ili u suradnji sa svojim lokalnim jedinicama samouprave u tri dana diljem Hrvatske na privatnim i javnim površinama zasade što više stabala kako bi doprinijeli ozelenjivanju svojih životnih sredina i time istaknuli važnosti i brojne dobrobiti drveća i zelenila, osobito u urbaniziranim sredinama.

Naši su učenici, predvođeni dr.sc. Ivicom Samarđićem, ravnateljem Javne ustanove za upravljanje zaštićenim područjem Požeško-slavonske županije, i Kristinom Last, učiteljicom biologije i kemije, a uz pomoć vjeroučitelja Nikole Brkovića i domara Ivice Buturca, ukupno zasadili oko stotinu sadnica jablana, crvenolisnog javora, crvenolisne šljive, grimizne jele, žalosne i zmijolike vrbe, ginka, tulipanovca, božikovine, kuglaste tuje, gorskog jasena, sjajne i zlatne tuje te na taj način doprinijeli uređenju okoliša Društvenog doma u Radovancima.

Nakon kratke okrijepe uz hranu i piće te već pomalo umorni od posla, učenici su se sretni i zadovoljni zaputili svojim kućama.

Ana Zec, VIII.a

« Studeni 2019 »