Dovršen Bookmark project

Autor: Ana Marinić, 8. 1. 2020.

Naša se škola u rujnu ove školske godine po šesti puta uključila u međunarodni projekt naziva „Bookmark project“.

Riječ je o projektu koji za cilj ima razmjenu straničnika koje su izradili učenici dviju škola, a provodi se povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica. Projekt se odvija u nekoliko faza. U početnoj fazi školski knjižničari glavnoj koordinatorici projekta prijave svoju školu, odnosno, broj razreda i učenika koji će sudjelovati,  a zatim se čeka dodjeljivanje partnerske škole iz neke od svjetskih zemalja. Škole se uparuju prema kriteriju broja prijavljenih učenika.

Naša je škola za projekt prijavila četiri razreda; 3. razred, 6.a, 6.b te 8.a razred. učenicima je trećeg razreda kao partnerska škola dodijeljena škola Kasiga School iz grada Dehraduna, glavnog grada indijske države Uttarakhand, a učenicima 6.a, 6.b i 8.a razreda The Psbb Millennium School iz grada Coimbatorea u indijskoj državi Tamil Nadu.

Nakon međusobne komunikacije školskih knjižničarki započela je izrada straničnika. Učenici su naše škole tehnikom origamija izradili straničnike u obliku kravata koje su, radi teme Mjeseca hrvatske knjige „U ritmu čitanja“,  prigodno ukrasili notama i crtežima violinskih ključeva.

Knjižničarka je tijekom projekta učenicima priredila i prikazala prezentaciju o državama, gradovima i školama u koje su naši učenici poslali svoje straničnike, a učenicima su također prezentirani zanimljivi materijali o obilježjima partnerskih država te su gledali videoisječke o tim gradovima. Isto tako, knjižničarka je knjižničarkama tih škola poslala prezentaciju o našoj državi, mjestu i školi.

Učenici su partnerskih škola našim učenicima poslali zanimljive straničnike koje su samostalno izradili sa svojim knjižničarkama.

« Travanj 2020 »