Obilježen Dječji tjedan

Autor: Ana Marinić, 15. 10. 2020.

U obilježavanje ovog posebnog tjedna, u razdoblju od 5. do 11. listopada, uključila se i naša škola kroz nekoliko aktivnosti koje su provodile učiteljica glazbene kulture Verica Šalata, pedagoginja Marija Garić i knjižničarka Ana Marinić.

Dječji tjedan je tradicionalna godišnja akcija Saveza društva „Naša djeca“ Hrvatske koja svojim programskim akcijama obuhvaća sve više gradova i općina. Ciljevi dječjeg tjedna su:

• usmjeriti pozornost najšire javnosti prema ostvarivanju prava, potreba i aktivnosti s djecom i za djecu,
  • organizirati u tim danima posebne i prigodno odabrane igre, priredbe i stvaralačke aktivnosti djece i za djecu,
  • pokrenuti nove akcije od šireg značaja za razvoj i odgoj djece,
  • poticati volonterski društveni i stručni rad odraslih s djecom, te i aktivnu participaciju djece u aktivnostima lokalne zajednice i šire.

U obilježavanje ovog posebnog tjedna, uključila se i naša škola kroz nekoliko aktivnosti koje su provodile učiteljica glazbene kulture Verica Šalata, pedagoginja Marija Garić i knjižničarka Ana Marinić.

5. listopada učenici su PO Toranj pisali poruke odraslima. Aktivnost je organizirala pedagoginja Marija Garić.

Učenici su drugog razreda matične škole naučili što su to dječja prava i potrebe te su pogledali kratki Unicefov video "O pravima s Ruby i Jackom" o dječjim pravima. Potom su rješavali listić na kojemu su morali povezati slike dječjih prava s njihovim nazivima te ih obojiti. Na kraju su rješavali zadatke u alatu Wordwall. Aktivnosti je pripremila i provela knjižničarka Ana Marinić.

Dana 7. listopada učenici su 5.b poslušali  pjesme Jumbo Bwana i Kad bi svi -Arsena Dedića,  otpjevali su ih i odsvirali (orffovim instrumentima). Nakon toga su razgovarali o pravima djece u svijetu i djece u Hrvatskoj, usporedili  ih te napravili zaključak. Aktivnosti je pripremila i provela učiteljica glazbene kulture Verica Šalata.

Dana 9. listopada  održan je 1. sastanak Vijeća učenika u školskoj godini 2020./2021. na kojem je izabran predsjednik i zamjenik Vijeća. Ovaj sastanak je bio poseban po tome što je to prvi sastanak održan na daljinu preko Office-ove platforme Teams. Na sjednici je sudjelovala većina predstavnika  (14) svih razreda matične te područnih škola i odjela, a oni su sljedeći:

1. razred – Ela Sabo

2. razred – Stjepan Pavlović

3. razred – Antonija Brković

4. razred – Neo Perčinić

1.i 3. razred PO Radovanci – Nikola Štajdohar

2. i 4. razred PO Radovanci – Patrik Draguljić

1., 2., 3. i 4. PO razred Toranj – Ivam Đurić

1. razred PŠ Biškupci – Leon Josipović

2. razred PŠ Biškupci – Josip Đaković

3. razred PŠ Biškupci – Marija Pranjković

4. razred – Emanuel Ključević

5.a razred – Naomi Bašić

5.b razred – Jura Nikić

6.a razred – Fran Čakalić

6.b razred – Vanesa Franić

7.a razred – Iva Zeba Zec

7.b razred – Marija Petrinić

8.a razred – Katarina Maurus

8.b razred – Filip Pavlović

Nakon predstavljanja i kandidature članova predstavnici su razreda većinom glasova kao ovogodišnjeg predsjednika izabrali učenika Filipa Pavlovića, učenika 8.b razreda, a za  njegovu zamjenicu Katarinu Maurus, učenicu 8.a razreda matične škole. Vijeće je usvojilo Plan i program rada za tekuću godinu. Voditeljica Vijeće učenika je pedagoginja Marija Garić.

« Listopad 2020 »