Obilježen Dan sigurnijeg interneta

Autor: Ana Marinić, 11. 2. 2021.

9. veljače 2021. u našoj je školi nizom aktivnosti obilježen Dan sigurnijeg interneta.

Svake veljače udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske Komisije organizira Dan Sigurnijeg Interneta kojemu je cilj promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima. Svake godine na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca tisuće ljudi diljem svijeta se udruže kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu.

Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta je „Zajedno za bolji internet.“

Dan sigurnijeg interneta obilježavao se nizom različitih aktivnosti po razredima u područnim školama u Biškupcima i Tornju od 1. – 9. veljače 2021. godine.

Učenici su sa svojom učiteljicom Barbarom Ivić čitali slikovnicu „Sigurni s Neticom“, kroz koju su upoznali Neticu i njene prijatelje, kako su oni provodili vrijeme koristeći digitalnu tehnologiju, sa kakvim su se problemima susreli te na koji način su ih uspjeli riješiti.

Razgovarali suo pravilima ponašanja na internetu te odigrali Kahoot kviz.

Upoznali su se i sa programom Budi internet genijalac koji djecu uči vještinama potrebnim za sigurno i pametno istraživanje interneta, a sastoji se od 5 lekcija (Dijeli pažljivo, Pazi se prevaranata, Čuvaj svoje tajne, Cool je biti dobar, Tko pita ne skita). Učenicima koji su prošli kroz sve lekcije na kraju je dodijeljen status internet genijalca i certifikat internet genijalnosti.

Na kraju su izrađivali svoj avatar (čuvar mreže) koji štiti od opasnosti na internetu, koje su poslije dodali na svoj online zid koristeći alat Padlet.

Učiteljica Zrinka Šantak je sa svojim 5.a razredom pogledala prezentaciju, a potom su učenici izradili plakate o internetu, postavljali savjete o korištenju interneta na pano te na kraju gledali edukativne videomaterijale.

Pedagoginja Marija Garić  je u 6.b razredu obradila temu Lijepe riječi  (komunikacija i bonton na internetu), a u sklopu projekta "Ja i sva moja lica" učenici su ispunili anketu o korištenju interneta:

Knjižničarka Ana Marinić je učenicima 7.a razreda prikazala prezentaciju o oblicima i metodama elektroničkog nasilja i zlostavljanja, a učenici su potom svoje znanje provjerili igrajući kviz u mrežnom alatu Kahoot.

Socijalna pedagoginja Marija Baketa je s učenicima 5.b razreda održala radionicu "Sigurnost na internetu".

« Travanj 2024 »