Održana radionica i fotonatječaj "Ljubav na talijanskom"

Autor: Ana Marinić, 15. 2. 2022.

U siječnju i početkom veljače 2022. godine učenici su šestih razreda sudjelovali na radionici i fotonatječaju „Ljubav na talijanskom“ u organizaciji školske knjižnice.

Radionicu je vodila knjižničarka, a održana je kao uvod u fotonatječaj istoimenog naziva koji organizira školska knjižnica. Učenici su na radionici, gledajući prezentaciju i ponavljajući za knjižničarkom, naučili pet riječi i deset rečenica ljubavnog sadržaja na talijanskom jeziku te su novonaučeno utvrdili rješavanjem nekoliko zadataka u digitalnom alatu Wordwall.

Potom su zapamćeno provjerili igranjem kviza Kahoot te rješavanjem listića.

Knjižničarka je izradila i društvenu igru memory s istim tim rečenicama i riječima koju će se učenici moći koristiti u školskoj knjižnici. Učenici su dobili zadatak da kroz tjedan dana fotografiraju nekoga ili nešto što za njih predstavlja ljubav, a potom su svoje fotografije i naučene rečenice i riječi upotrijebili izrađujući poster fotonatječaja u digitalnom alatu Canva.

Svoje su postere postavili na Padlet ploču natječaja, a knjižničarka ih je objavila na Facebook stranici škole te na panou knjižnice.

Natječaj je bio nagradnog karaktera; povjerenstvo kojeg su činile knjižničarka te razrednice šestih razreda izabralo je dva najuspješnija postera, radove učenika 6.a razreda Dotje Pavlović i Ive Lovrenovića, a broj lajkova posjetitelja Facebook stranice odredio je dobitnika treće nagrade, učenicu 6.b razreda Vanesu Perčinić. Zahvaljujući donaciji izdavačke kuće Školska knjiga, učenici su nagrađeni popularnim naslovom „Tom Gates – odlični izgovori i druge dobre fore“.

« Svibanj 2022 »