Obilježen Dan ružičastih majica - Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

Autor: Ana Marinić, 25. 2. 2022.

U našoj je školi nizom aktivnosti učenika obilježen Dan ružičastih majica - Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Učenici su prvog razreda zajedno s učiteljicom Ivanom Glavaš i pedagoginjom obilježili Dan ružičastih majica. Pedagoginja im je na satu govorila o tome tko su njihovi vršnjaci, te kako se sve mogu ponašati. Učenici su aktivno sudjelovali te iznosili svoja iskustva iz razreda, a koja se tiču njihovih međusobnih odnosa. Na taj su način utvrdili su da postoje razni načini nasilja. Nakon toga im je pedagoginja objasnila zašto se na dan borbe protiv vršnjačkog nasilja nosi baš ružičasta majica, a ne majica neke druge boje. U drugom dijelu sata, njihova im je učiteljica podijelila predloške majica nacrtanih na papiru, a učenici su se kreativno izrazili tako što su individualno ukrašavali/izrađivali svoju ružičastu majicu.

Učenici su 6.b razreda sudjelovali u knjižničarkinoj radionici tijekom koje su, u digitalnom alatu Canva, izrađivali angažirane postere o Danu ružičastih majica.

Uređen je i prigodan pano te je ružičastim majicama ukrašen hodnik matične škole.

Učenici su područnog odjela Toranj sa svojom učiteljicom Marijom Čokrlić pogledali prigodnu prezentaciju te su ponovili zašto se obilježava Dan ružičastih majica. Zatim su izradili razrednu ružičastu majicu i ukrasili ju porukama podrške.

« Svibanj 2022 »