Obilježen Međunarodni dan žena

Autor: Ana Marinić, 10. 3. 2022.

U našoj je školi nizom aktivnosti obilježen Međunarodni dan žena koji se u čitavom svijetu proslavlja 8. ožujka.

Učiteljica Rebeka Šipura je sa svojim učenicima 2. i 4. razreda Područnog odjela Radovanci izrađivala poklone za majke za Dan žena - voće na štapiću preliveno topljenim šećerom.
Učiteljica Anamarija Sikirić je sa svojim učenicima 2. i 4. razreda Područnog odjela Radovanci izrađivala čestitke za majke i prigodan pano.

Učenici 3. razreda su na satu informatike s učiteljicom informatike Marijom Brkić istraživali poznate ženske osobe povodom Međunarodnog dana žena te su saznali i tko je prva računalna programerka.Sat je pratila glazba poznatih pjevačica.

Učenici 6.b razreda su sa školskom knjižničarkom Anom Marinić sudjelovali na radionici tijekom koje su pročitali priče o pet poznatih hrvatskih žena; Emici Verlić, Lei Deutsch, Sunčani Škrinjarić, Nives Kavurić – Kurtović i Zlati Bartl, a potom su, u skupinama , rješavali listić s pitanjima o pročitanom. U drugom dijelu sata su, uz prezentaciju, naglas pročitali priče koje predstavljaju navedene žene te odgovore na postavljena pitanja. Sve se priče nalaze u izvrsnoj knjizi "Priče o neustrašivim hrvatskim ženama" autorice Tatjane Barat. Knjižničarka je uredila i prigodan pano.

Učenici izvannastavne skupine "Mladi povjesničari" zajedno su sa svojom učiteljicom povijesti Tenom Vinković uredili pano posvećen ženama.

« Rujan 2022 »