Učenici sudjelovali u Erazmus+ projektu p.s. Pokreni solidarnost!

Autor: Ana Marinić, 11. 7. 2022.

Međunarodni projekt

P.S. POKRENI SOLIDARNOST!

Ove su školske godine učenici sedmih razreda sudjelovali u Erazmus+ projektu p.s. Pokreni solidarnost! čije su sadržaje i aktivnosti predano odradili zajedno s pedagoginjom Marijom Garić i učiteljicom hrvatskog jezika Monikom Grozdanić.

Projekt u Hrvatskoj provodi Centar za mirovne studije u Zagrebu, a cilj je projekta potaknuti mlade na raspravu o vrijednostima kao što su jednakost, solidarnost, pravda i poštovanje. Ove su školske godine kroz analizu odabranih fotografija, koje se nalaze i na razglednicama, analizirali dvije teme: klimatske promjene i ravnopravnost spolova. Fotografije su im bile poticaj za pisanje poruka podrške na razglednice koje su potom slali na odabrane adrese.

U lipnju je koordinatorica projekta Marija Garić podijelila učenicima odgovore koje su im poslali primatelji razglednica. Tako su učenici primili dosta odgovora u kojima su izražene želje za boljim, pravednijim i mirnijim svijetom, a s posebnim je zadovoljstvom učenik Leon Mršić primio poruku Roberta Hofmana, načelnika Općine Velika, a učenicu Anu Ćorluka razveselio je odgovor djelatnika radiopostaje Laganini F.M.

Aleksandar Duvnjak, učenik 7.b razreda, doživio je najveće zadovoljstvo primivši odgovor predsjednika Zorana Milanovića u kojem je pohvalio samu ideju projekta, kao i  Aleksandrovu zabrinutost za klimatske promjene.

Aleksandar je izrazio mišljenje o samom projektu i odgovoru Predsjednika: „Projekt mi se odmah svidio jer na takav način poboljšavamo očuvanje okoliša, a to volim. Ja sam svoju razglednicu odlučio poslati u Ured predsjednika i pretpostavio sam da mi neće odgovoriti. Kada sam primio odgovor, osjećao sam se počašćeno i sretno. Htio bih češće sudjelovati u ovakvim projektima jer vjerujem da možemo nekoga potaknuti na promjenu.“

« Listopad 2022 »