Svjetski dan čitanja naglas u Područnom odjelu Radovanci

7. veljače 2024. | Vijesti

Učenici drugog i četvrtog razreda u sklopu nastave Hrvatskog jezika sa svojom su učiteljicom Anamarijom Sikirić obilježili Svjetski dan čitanja naglas.

Prva aktivnost bila je čitanje priče Vuk koji nije volio čitati. Učenicima se priča jako svidjela i potaknula ih na čitanje jer knjige nas vode na čarobna putovanja.

Sljedeća aktivnost bila je čitanje naglas. Učenici su u školu donijeli najdraže knjige i časopise te pripremili jedan tekst koji su pročitali prijateljima. Predstavili su tekst koji će čitati i obrazložili zašto su baš njega odabrali. Učenici su međusobno komentirali koji tekst im je bio najzanimljiviji. Zajedno su stvarali priču prema ponuđenim sličicama.

Kao zadnja aktivnost bila je stvaranje rečenica/ kratke priče pomoću kockica. Učenici su bacali nekoliko kockica i na temelju dobivenih sličica stvarali priču.