Terenska nastava osmaša u Vukovar

29. svibnja 2024. | Vijesti

Tamo su obišli Memorijalni centar Domovinskog rata te poslušali predavanje s naglaskom na Bitku za Vukovar. Nakon predavanja slijedio je posjet memorijalnim mjestima u Vukovaru (Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put- Put spasa, Mjesto sjećanja- “Vukovarska bolnica 1991”, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčara, masovna grobnica na Ovčari, Velepromet i Borovo Commerce). Također, za učenike je organiziran obilazak crkve sv. Filipa i Jakova, Gradskog muzeja Vukovar, Muzeja vučedolske kulture i Vukovarskog vodotornja.

Naši su učenici imali priliku okušati se u kvizu znanja o Domovinskom ratu gdje su pokazali zavidno znanje.

Umorni i iscrpljeni od cjelodnevnog izleta, ali prepuni dojmova (posebno o golgotama naših branitelja i ranjenika za vrijeme Domovinskog rata) vratili su se kućama u kasnim večernjim satima.