Obilježen Dan kravate

18. listopada 2024. | Vijesti

Učenici su 7.b razreda na A2 nastavi matematike s nastavnicom Marijom Brkić izrađivali kravate povodom Svjetskog dana kravate. Racionalne brojeve su dodavali u slagalicu različitih mnogokuta te su izradili modernu matematičku kravatu. Muški dio djelatnika škole su darivali izrađenim kravatama s prikladnom porukom: “KRAVATA je izum HRVATA pa ju ponosno nosi!”

Na satu likovne kulture učenici su 1. razreda Područne škole Biškupci sa svojom učiteljicom Irenom Malinić naučili koje su osnovne boje, a zatim su naučeno primijenili u izradi kravate.

Učenici su 4. razreda Područne škole Biškupci na radionici s knjižničarkom obilježili Svjetski dan kravate. Nakon uvodnog razgovora knjižničarka im je pročitala priču Božidara Prosenjaka „Priča o kravati“, a potom su učenici izradili papirnatu kravatu tehnikom origamija te ju likovno uredili.

Učenici koji pohađaju B1 aktivnost „Quilling radionica“ koju vodi knjižničarka Ana Marinić tehnikom su quillinga uredili papirnate kravate izrađene origami tehnikom.