Obilježen Dan sigurnijeg interneta

7. veljače 2024. | Vijesti

6. veljače 2024. godine u našoj je školi nizom aktivnosti obilježen Dan sigurnijeg interneta. Svake veljače udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske Komisije organizira Dan Sigurnijeg Interneta kojemu je cilj promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima.

Svake godine na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca tisuće ljudi diljem svijeta se udruže kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu.

S tim je ciljem pedagog Dominik Ribičić održao pedagoške radionice u 5. i 6. razredima na temu „Internet – prednosti i opasnosti“ te 7. i 8. razredima na temu „Govor mržnje – kako ga prepoznati i reagirati?“. Također, kako bi se i roditelji osvijestili o problemu nasilja na društvenim mrežama te ih se potaknulo na zanimanje za virtualni život svoje djece, pedagog je u suradnji s razrednicima 6. i 7. razreda održao predavanja na roditeljskim sastancima. Priča oko obilježavanja Dana sigurnijeg interneta zaokružena je uređivanjem panoa u hodnicima škole snažnim i upečatljivim porukama protiv internetskog nasilja.

Učenici su 6., 7. i 8. razreda sudjelovali u radionicama povodom Dana sigurnijeg interneta pod sloganom “Gejmaj sigurno – zajedno za bolji Internet“ pod vodstvom nastavnica Zrinke Šantak, Marije Miličević i Marije Brkić.

Knjižničarka je s učenicima 1. razreda realizirala radionicu “Balansiram” kojj je cilj bio pronalaženje alternativnih aktivnosti za provođenje slobodnog vremena. Istu je radionicu s učenicima 3. i 4. razreda realizirao nastavnik informatike Dalibor Škorvaga.