Ružičastim majicama protiv vršnjačkog nasilja

29. veljače 2024. | Vijesti

U našoj je školi nizom aktivnosti učenika i učitelja obilježen Dan ružičastih majica – dan prevencije vršnjačkog nasilja.

Pedagog je s učenicima 3. razreda održao radionicu na temu Dan ružičastih majica. Nakon uvodnog upoznavanja sa svrhom i značenjem “ružičastog dana”, učenici su s pedagogom razgovarali o nasilju: kako ga prepoznati i reagirati te, najvažnije, kako spriječiti da do njega uopće dođe. Radionicu su završili izradom ružičastih poruka kojim su pozvali na toleranciju i mirno rješavanje sukoba jer nasilje nikada nije i ne smije biti rješenje.

Učenici 1. i 3.r. PO Radovanci su također obilježili Dan ružičastih majica na Satu razrednika i odabranim motivima na satu Likovne kulture, sa svojom učiteljicom Anjom Polić.

Učenici 5.a razreda su u srijedu 28.2. 2024. raznim aktivnostima sa psihologinjom Martinom Begović obilježili Dan ružičastih majica, odnosno Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja. Učenici su pogledali edukativni video o razlici sukoba, nasilja i zlostavljanja, vrstama nasilja, njegovim posljedicama te su naučili kako mogu postati superheroji pružanjem podrške žrtvi nasilja, odnosno kako mogu zaustaviti vršnjačko nasilje. Kroz igru memori ponovili su vrste nasilja, a u završnom dijelu sata su na ružičaste majice pisali lijepe poruke svojim prijateljima. Psihologinja je prigodno uredila i školski pano.

Učenici 4. razreda su sa svojom učiteljicom Nevenkom Brekalo obilježili Dan ružičastih majica.

Učenici su 2. razreda brojnim aktivnostima obilježili Dan ružičastih majica sa svojom učiteljicom Lorenom Bognar. Najprije su pogledali prezentaciju te razgovarali o nasilju. Pisali su rečenice i razlikovali prijatelje od zlostavljača. Na kraju su riješili nastavni listić te se igrali balonima.

Učenici su 2. i 4. razreda PO Radovanci Dan ružičastih majica obilježili sa svojom učiteljicom Anamarijom Sikirić.

Učenici su 3. razreda kreativnom radionicom izrade papirnate majice origami tehnikom s knjižničarkom Anom Marinić obilježili Dan ružičastih majica.

Djelatnici su škole također obilježili Dan ružičastih majica odijevanjem ružičaste odjeće.

Učenici su 7.b razreda obilježili Dan ružičastih majica sa svojom nastavnicom matematike Marijom Miličević.