Svečanom priredbom obilježen Dan škole

13. svibnja 2024. | Vijesti

Dana 3. svibnja 2024. godine u našoj je školskoj dvorani održana svečana priredba naših učenika.

Program su vodile učenice osmih razreda Klara Pavlović i Naomi Bašić.

Na početku je sve prisutne, a posebno goste iz partnerskih osnovnih škola u Senju i Ernestinovu pozdravila ravnateljica Marija Garić. U svom je govoru navela što nam je sve donijela cjelodnevna nastava te predstavila planove za sljedeću školsku godinu.

Umjetnički je dio programa otvorio mali pjevački zbor pod vodstvom učiteljice Barbare Glasnović Pavić koji je izveo rusku narodnu pjesmu Korobuška.

Učenice Plesne radionice učiteljice Ivane Hofman su uz zvuke Gramofon Waltza pokazale sve čari bečkog valcera.

Uz pratnju gitare i vokalnu podršku učiteljice Antonije Matijević knjižničarke Ane Marinić učenica 5.b razreda Tea Bradić je otpjevala pjesmu Somewhere only we know.

Uslijedili su nastupi učenika Područnog odjeljenja Glazbene škole Velika. Dora Josipović izvela je koračnicu na tamburi uz klavirsku pratnju nastavnika Leonarda Markovića. Njezin je nastavnik Dominik Škrabal.

Rebeka Pranjković na klaviru je izvela Song of Mermaid, a njena je nastavnica Martina Mikić Kovač.

Učenik Gabriel Vukašinović na saksofonu je i poznatu pjesmu Bella Ciao uz klavirsku pratnju. Njegov je nastavnik Matija Ciglenečki.

Veličke mažoretkinje predstavile su se mini pom – pon formacijom. Uvježbala ih je njihova trenerica Adelisa Hodžić.

Zbor Glazbene škole Požega, Područnog odjeljenja Velika je uz klavirsku pratnju izvedu pjesme Dobro jutro i Život nije siv. Pjevačkim zborom ravna dirigentica Martina Mikić Kovač.

Veliki je pjevački zbor na swahili jeziku, uz solistice Anu Zeba i Teu Bradić, izveo pjesmu Baba Yetu. Za nastup ih je uvježbala učiteljica Barbara Glasnović Pavić.

Osmašice su svojim plesnim recitalom pokazati kako se osjećaju učenici koji napuštaju našu školu, a učenice sedmih razreda udijelile su učenicima osmih razreda i važne savjete. Voditeljica je recitatorske skupine učiteljica Monika Grozdanić.

Učenica Lana Kraljević pokazala je svoje glumačke sposobnosti u izvedbi monologa Zeleni pas; za svoju je izvedbu monologa na ovogodišnjoj državnoj smotri LidraNo Lana je dobila samo riječi pohvale. Nju je uvježbala voditeljica dramske skupine, učiteljica Josipa Galić.

Na kraju se programa predstavilo Kulturno umjetničko društvo „Šijaci“ iz Biškupaca.