Tjedan školskog doručka u našoj školi

22. listopada 2024. | Vijesti

Škole u Tjednu školskog doručka putem edukativnih i zabavnih aktivnosti podsjećaju na važnost očuvanja zdravlja i stvaranja pravilnih prehrambenih navika od rane dobi. Doručak je za školarce najvažniji obrok u danu, a škole su mjesto gdje se svaki dan poslužuju tisuće doručaka.

Obilježavanje nacionalnog Tjedna školskog doručka veže se uz Svjetski dan hrane kojeg obilježavamo svake godine 16. listopada.

Učenici šestih i sedmih razreda su sa svojom nastavnicom prirodoslovlja i biologije Kristinom Last kroz tjedan odradili sljedeće aktivnosti:

1. Aktivnost: Otkrij superjunake u svom doručku!

– Saznajte koje je omiljeno voće i povrće učenika vaše škole. Koje su mu supermoći?

– Napravite poster TŠD voćnog i povrtnog superjunaka.

2. Aktivnost: Osmisli doručak koji ti daje supermoći!

– Voće i povrće u doručku važno je kako bi osigurao svojih 5 porcija voća povrća na dan.

– Za svaki dan osmislite školski doručak koji će sadržavati barem jednu porciju voća ili povrća. Pojedi dugu – jer različito voće i povrće daje nam različite supermoći.

3. Pripremi superdoručak!

– Okupi najbolji tim i pripremi doručak koji uključuje voće ili povrće!

4. Napravi plan za „pet na dan“!

– Znamo da se za peticu treba potruditi, kako u školi, tako i u prehrani. Napravi plan kako osigurati 5 porcija voća i povrća svaki dan! Motiviraj druge motivirajućim porukama.

5. Zabavi se i isprobaj nešto novo!

– Isprobaj neku novu namirnicu ili jelo te testiraj svoje poznavanje voća i povrća! Upoznavanjem novih okusa i namirnica razvijamo svoje supermoći.

– Riješite rebuse, odigrajte igru memorije.

Živjeti zdravo

#TjedanŠkolskogDoručka