Učenici 2. i 4. razreda PO Radovanci obilježili Međunarodni dan sporta

30. svibnja 2024. | Vijesti

Učenici 2. i 4. Razreda PO Radovanci sa svojom su učiteljicom Anamarijom Sikirić obilježili su Međunarodni dan sporta izradom likovnih radova na temu omiljenog sporta.

Međunarodni dan sporta obilježava se svake posljednje srijede u mjesecu svibnju kao velika svjetska sportska manifestacija u kojoj se gradovi iz različitih država natječu tko će atraktivnijim i bogatijim programom privući veći broj sudionika.

Tog se dana pozivaju građani svih dobnih uzrasta na dobrovoljno sudjelovanje u nekoj tjelesnoj aktivnosti, na vježbanje, igranje, sportsko natjecanje, sportski trening ili nastavu tjelesnog odgoja, s minimalnim trajanjem od 15 minuta.

Učenici su u Kreativnom kutku od aluminijske folije izradili sportaša/ sportašica, a na satu razrednika odradili pripremne vježbe i poigrali se obručima.