Učenici sudjelovali u Znanstvenom pikniku

28. rujna 2024. | Vijesti

Kao i prethodnih godina program Znanstvenog piknika sastojao se od niza predavanja, prezentacija, radionica, znanstvenih show programa, kazališnih edukacijskih predstava i ostalih zanimljivih interaktivno-umjetničkih formata koje provode brojne udruge, znanstvene institucije, studentske sekcije, osnovne i srednje škole te pojedinci zaljubljenici u znanost i umjetnost iz Hrvatske i inozemstva.

Znanstveni je piknik projekt popularizacije znanosti i umjetnosti, međunarodnog događanja na otvorenom ili u zatvorenom prostoru čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu, ali i zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni poziv. Događanje je osmišljeno kao opušteno druženje sa znanošću pa je stoga i odabran format „piknika“ – on najbolje predstavlja upravo ono što se želi poručiti: ZNANOST JE ZABAVNA!

U ovom zabavnom pikniku sudjelovali su i naši učenici, uz pratnju ravnateljice Marije Garić te učitelja Mateja Masjara, Suzane Petrić, Marije Brkić, Zrinke Šantak, Kristine Last i Marije Miličević, a jedna od izlagačica je bila i naša nastavnica matematike Marija Miličević koja je, uz pomoć učenika 5. i 8. razreda, održala radionicu s temom Kriptografija.