Uspješan Lidrano 2024. za naše učenice

1. ožujka 2024. | Vijesti

Uspješan Lidrano 2024. za naše učenice! Ovogodišnja smotra literarnog, novinarskog i dramskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola LiDraNo održana je 1. ožujka u OŠ fra Kaje Adžića u Pleternici. Na ovoj je velikoj manifestaciji učenica Lana Kraljević postigla fenomenalan uspjeh – plasirala se na državnu razinu!

Našu je školu u dramskom izričaju predstavljala Lana Kraljević, učenica osmog razreda i članica dramske skupine, izvevši monolog Zeleni pas autorice Nade Mihelčić. Svojim je nastupom nanizala same pohvale redatelja i državnog izbornika Marija Kovača te zaslužila izravan poziv na državnu Smotru LiDraNo i time dobila veliku čast predstavljati našu županiju. Mentorica je Josipa Galić izuzetno zadovoljna Laninim nastupom te ponosna na njezin sjajan uspjeh.

Dorja Pavlović, učenica osmog razreda, također je postigla zapažen rezultat svojim osvrtom Mali princ – učitelj života na istoimeno književno djelo. Njezin je samostalni novinarski rad predložen ove godine za državnu razinu na kojoj bi mogao predstavljati našu županiju.

I u literarnom je izričaju naša škola imala predstavnicu – Naomi Bašić, učenica osmog razreda, svojim je autorskim radom, lirskom pjesmom DoMoja, zaintrigirala stručno povjerenstvo te dobila pohvale i lijepe komentare.

Budući da je škola domaćin ovogodišnju manifestaciju uljepšala zavičajnim motivima i popratila stihovima bećarca, i mi ćemo naglasiti uspjeh naše učenice u istom duhu:

Baš LiDraNo umjetnike stvara,
Al’ u glumi Lani nema para!