Završnica školskog projekta “Antika”

19. lipnja 2024. | Vijesti

U Osnovnoj školi “Ivan Goran Kovačić” 18. lipnja 2024. godine bilo je zaista svečano – održana je završnica školskog projekta „Antika“ u kojemu su sudjelovali učenici petih razreda.

Učenici su petih razreda na satu povijesti zadnjih mjeseci proučavali Stari Rim. Zajedno s nastavnicom povijesti Suzanom Petrić odlučili su zadnji tjedan pripremiti veliku gozbu i igre kako bi počastili sve učenike naše škole. U pripremanju igara pomogao im je viši kustos Muzeja Slavonije Denis Detling. Svečanost je svojim pjevanjem starog antičkog napjeva uz zvuke lire uveličala učenica Tea Bradić. Učenici su pripremali razna jela kao što su Libum, Drevni rimski somun, Antička rimska slatka torta..a zabavljali su se uz igre kao što su Ludus Latrunculorum,Tropa, Tali, Ludus calculorum.. Nastavnica zahvaljuje roditeljima na pomoći oko izrade odjeće i pripremanja hrane. “Kocka je bačena!” Vidimo se sljedeće nastavne godine!